Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Manaste Oy

Y-tunnus 3016348-4 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus Perustettu 2019

Manaste Oy (Y-tunnus: 3016348-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Paatela. Yritys toimii toimialalla 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (3,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 10,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,2 % ja ROE 85,7 %. Omavaraisuusaste oli 45,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
30,0 kEUR
-3,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,0 %
+13,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
-10,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,50
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lipetintie 15, Paatela 51930
Verkkosivu
www.manaste.fi
Perustettu
6.8.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus
Sijainti
Lipetintie 15, Paatela 51930
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Manaste Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto29,019,033,031,030,0 3,2%
Bruttokate29,018,020,016,020,0 25,0%
Liiketulos (EBIT)10,002,00-1,003,00 400,0%
Nettotulos10,002,00-1,003,00 400,0%
Oma pääoma yhteensä11,02,003,002,005,00 150,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,07,0010,012,015,0 25,0%
Nettovelka-15,0-3,00-5,00-10,0-11,0 10,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)34,5 %0 %6,06 %-3,23 %10,0 % 409,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)111 %0 %23,5 %-9,09 %22,2 % 344,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)167 %0 %80,0 %-40,0 %85,7 % 314,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)182 %0 %100 %-40,0 %100 % 350,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,91-1,041,81-1,282,81 319,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste68,8 %50,0 %42,9 %25,0 %45,5 % 82,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 136 %- 150 %- 167 %- 500 %- 220 % 56,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-34,5 %15,8 %6,06 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio3,003,502,502,002,50 25,0%
Current ratio3,001,171,431,201,36 13,3%
Rahat ja rahavarat15,03,005,0010,011,0 10,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %34,5 %5,26 %9,09 %6,45 %13,3 % 106,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.