Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mindaava Oy

Y-tunnus 3016074-2 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta Perustettu 2019

Mindaava Oy (Y-tunnus: 3016074-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,7 % ja ROE 35,3 %. Omavaraisuusaste oli 50,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
57,0 kEUR
-3,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,26 %
+1,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
-16,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,90
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hakamaankuja 1 G, Espoo 02120
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.8.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta
Sijainti
Hakamaankuja 1 G, Espoo 02120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mindaava Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto29,046,058,059,057,0 3,4%
Bruttokate29,046,057,059,057,0 3,4%
Liiketulos (EBIT)3,00-6,003,002,003,00 50,0%
Nettotulos3,00-6,003,002,003,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä7,001,004,007,0010,0 42,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)19,010,015,017,019,0 11,8%
Nettovelka-19,0-7,00-5,00-12,0-14,0 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,3 %-13,0 %5,17 %3,39 %5,26 % 55,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)18,2 %-41,4 %24,0 %12,5 %16,7 % 33,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)54,5 %- 150 %120 %36,4 %35,3 % 3,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)54,5 %- 150 %100 %33,3 %37,5 % 12,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,62-6,662,911,622,34 44,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste36,8 %10,0 %28,6 %41,2 %50,0 % 21,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 271 %- 700 %- 125 %- 171 %- 140 % 18,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-24,1 %4,35 %8,62 %-3,39 %-7,02 % 107,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,581,111,501,701,90 11,8%
Current ratio1,581,111,501,701,90 11,8%
Rahat ja rahavarat19,07,005,0012,014,0 16,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)015,937,830,932,0 3,6%
Nettokäyttöpääoma %24,1 %2,17 %8,62 %11,9 %15,8 % 32,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.