Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SARIL Oy

Y-tunnus 3013331-4 42.11 Teiden ja moottoriteiden rakentaminen Perustettu 2019

SARIL Oy (Y-tunnus: 3013331-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jämsänkoski. Yritys toimii toimialalla 42.11 Teiden ja moottoriteiden rakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (15,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 110,0 % ja ROE 137,5 %. Omavaraisuusaste oli 80,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
53,0 kEUR
+15,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,8 %
+16,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
-167 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,50
+3,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Puistokuja 5, Jämsänkoski 42300
Perustettu
18.7.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.11 Teiden ja moottoriteiden rakentaminen
Sijainti
Puistokuja 5, Jämsänkoski 42300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SARIL Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto41,058,047,046,053,0 15,2%
Bruttokate41,058,047,046,053,0 15,2%
Liiketulos (EBIT)-1,00-9,007,002,0011,0 450,0%
Nettotulos-2,00-8,007,002,0011,0 450,0%
Oma pääoma yhteensä-4,00-12,0-5,00-3,008,00 366,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,00008,009,00 12,5%
Nettovelka-2,0000-3,00-8,00 166,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,44 %-15,5 %14,9 %4,35 %20,8 % 378,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-25,2 %- 100 %41,2 %12,5 %110 % 780,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 191 %- 800 %0 %25,0 %138 % 452,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %0 %0 %0 %314 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,827-7,628,142,4711,3 357,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-66,7 %- 100 %- 100 %-27,3 %80,0 % 393,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 200 %0 %0 %- 300 %- 100 % 66,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %9,76 %20,7 %10,6 %17,4 %-11,3 % 164,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,333000,7274,50 519,0%
Current ratio0,333000,7274,50 519,0%
Rahat ja rahavarat2,00003,008,00 166,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-9,76 %-20,7 %-10,6 %-6,52 %13,2 % 302,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.