Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Miramaca Oy

Y-tunnus 3012112-9 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2019

Miramaca Oy (Y-tunnus: 3012112-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kalkkiranta. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (8,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -0,8 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -14,3 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
131 kEUR
-8,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-0,763 %
-4,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Nuottakodantie 8, Kalkkiranta 01180
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.7.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Nuottakodantie 8, Kalkkiranta 01180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Miramaca Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto115124143131 8,4%
Bruttokate115124143131 8,4%
Liiketulos (EBIT)8,00-15,05,00-1,00 120,0%
Nettotulos6,00-15,04,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä18,02,006,007,00 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)20,09,007,007,00 0,0%
Nettovelka-17,0-9,00-5,00-7,00 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,96 %-12,1 %3,50 %-0,763 % 121,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)40,0 %- 103 %62,5 %-14,3 % 122,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)33,3 %- 150 %100 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)44,4 %- 150 %111 %-14,3 % 112,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,00-16,74,81-1,57 132,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,0 %22,2 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-94,4 %- 450 %-83,3 %- 100 % 20,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-13,0 %-1,61 %-3,50 %-5,34 % 52,6%
Maksuvalmius
Quick ratio10,01,2900-
Current ratio10,01,2900-
Rahat ja rahavarat17,09,005,007,00 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %15,7 %1,61 %4,90 %5,34 % 9,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.