Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Meidänboksi Oy

Y-tunnus 3009816-8 93.13 Kuntokeskusten toiminta Perustettu 2019

Meidänboksi Oy (Y-tunnus: 3009816-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sastamala. Yritys toimii toimialalla 93.13 Kuntokeskusten toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (0,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 33,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
113 kEUR
+0,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,885 %
-4,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
-14,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,18
-1,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Trakinkatu 6, Sastamala 38200
Verkkosivu
www.meidanboksi.fi
Perustettu
2.7.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.13 Kuntokeskusten toiminta
Sijainti
Trakinkatu 6, Sastamala 38200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Meidänboksi Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto82,095,0111112113 0,9%
Bruttokate74,086,097,0102102 0,0%
Liiketulos (EBIT)3,004,003,006,001,00 83,3%
Nettotulos1,003,0004,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä2,005,005,009,008,00 11,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)51,041,036,027,023,0 14,8%
Nettovelka17,010,01,00-7,00-8,00 14,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,66 %4,21 %2,70 %5,36 %0,885 % 83,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,62 %10,9 %7,79 %19,0 %4,00 % 78,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)66,7 %85,7 %0 %57,1 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,8 %15,6 %10,7 %26,7 %6,25 % 76,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,8790,6890,06743,73-0,987 126,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste3,77 %12,2 %14,3 %32,1 %33,3 % 3,7%
Nettovelkaantumisaste (%)850 %200 %20,0 %-77,8 %- 100 % 28,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %42,7 %21,1 %10,8 %0 %2,65 %-
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,902,092,711,18 56,5%
Current ratio1,001,902,092,711,18 56,5%
Rahat ja rahavarat16,016,018,019,013,0 31,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,907,6813,200-
Nettokäyttöpääoma %0 %9,47 %10,8 %10,7 %1,77 % 83,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.