Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Naderco Oy

Y-tunnus 3009637-3 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2019

Naderco Oy (Y-tunnus: 3009637-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (34,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 47,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,2 % ja ROE 20,2 %. Omavaraisuusaste oli 64,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
259 kEUR
+34,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
47,9 %
-18,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
246 kEUR
-21,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,96
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rieskamäentie 1 A 1, Tampere 33870
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
2.7.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Rieskamäentie 1 A 1, Tampere 33870
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Naderco Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto175202268193259 34,2%
Bruttokate167202278197259 31,5%
Liiketulos (EBIT)41,0131201128124 3,1%
Nettotulos28,077,015297,090,0 7,2%
Oma pääoma yhteensä99,0176328399490 22,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)189273439785761 3,1%
Nettovelka42,05,00-11,0313246 21,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)23,4 %64,9 %75,0 %66,3 %47,9 % 27,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,7 %56,7 %56,7 %21,1 %16,2 % 23,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)32,7 %56,0 %60,3 %26,7 %20,2 % 24,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)17,2 %58,2 %63,5 %23,0 %16,7 % 27,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,9386,713065,927,5 58,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste52,4 %64,5 %74,9 %50,8 %64,4 % 26,8%
Nettovelkaantumisaste (%)42,4 %2,84 %-3,35 %78,4 %50,2 % 36,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %21,1 %10,9 %17,9 %183 %97,3 % 46,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1023,961,191,201,96 63,3%
Current ratio1023,961,191,201,96 63,3%
Rahat ja rahavarat53,075,062,032,019,0 40,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)83,419,930,034,015,5 54,4%
Nettokäyttöpääoma %57,7 %33,7 %0 %1,55 %10,4 % 571,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.