Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fysioterapitjänst Anki Ab

Y-tunnus 3006764-4 86.95 Fysioterapiapalvelut Perustettu 2019

Fysioterapitjänst Anki Ab (Y-tunnus: 3006764-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vöyri. Yritys toimii toimialalla 86.95 Fysioterapiapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (7,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 23,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,0 % ja ROE 16,7 %. Omavaraisuusaste oli 98,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 69,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
117 kEUR
-7,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
23,9 %
-7,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 130 kEUR
-5,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
69,5
+26,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Leistusvägen 82, Vöyri 66600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.6.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.95 Fysioterapiapalvelut
Sijainti
Leistusvägen 82, Vöyri 66600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fysioterapitjänst Anki Ab · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto105112116126117 7,1%
Bruttokate105112116126117 7,1%
Liiketulos (EBIT)29,036,035,040,028,0 30,0%
Nettotulos23,029,028,032,022,0 31,3%
Oma pääoma yhteensä56,081,0102126138 9,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)57,089,0105128139 8,6%
Nettovelka-55,0-88,0- 105- 123- 130 5,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)27,6 %32,1 %30,2 %31,7 %23,9 % 24,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)56,9 %49,3 %36,1 %34,3 %21,0 % 38,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)50,0 %42,3 %30,6 %28,1 %16,7 % 40,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)63,7 %53,3 %38,7 %35,4 %21,4 % 39,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)19,623,720,322,410,1 54,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,6 %90,0 %96,2 %97,7 %98,6 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-98,2 %- 109 %- 103 %-97,6 %-94,2 % 3,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-50,5 %-70,5 %-87,1 %-95,2 %- 109 % 14,5%
Maksuvalmius
Quick ratio28,59,8926,342,769,5 62,8%
Current ratio28,59,8926,342,769,5 62,8%
Rahat ja rahavarat55,088,0105123130 5,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00014,515,6 7,6%
Nettokäyttöpääoma %52,4 %71,4 %87,1 %99,2 %48,7 % 50,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.