Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

North Arrow Films Oy

Y-tunnus 3002368-4 59.12 Elokuvien, video- ja televisio-ohjelmien jälkituotanto Perustettu 2019

North Arrow Films Oy (Y-tunnus: 3002368-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Julkujärvi. Yritys toimii toimialalla 59.12 Elokuvien, video- ja televisio-ohjelmien jälkituotanto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (6,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 23,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 36,6 % ja ROE 35,3 %. Omavaraisuusaste oli 85,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
206 kEUR
-6,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
23,3 %
+6,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-98,0 kEUR
-6,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,52
+1,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lehtokurpantie 36, Julkujärvi 39160
Verkkosivu
www.northarrowfilms.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
23.5.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Päätoimiala
59.12 Elokuvien, video- ja televisio-ohjelmien jälkituotanto
Sijainti
Lehtokurpantie 36, Julkujärvi 39160
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

North Arrow Films Oy · 59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto160174193221206 6,8%
Bruttokate118139151164164 0,0%
Liiketulos (EBIT)14,028,036,037,048,0 29,7%
Nettotulos12,022,028,030,039,0 30,0%
Oma pääoma yhteensä25,044,070,095,0126 32,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)42,060,095,0116146 25,9%
Nettovelka-31,0-43,0-89,0-92,0-98,0 6,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,75 %16,1 %18,7 %16,7 %23,3 % 39,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)40,0 %54,9 %46,5 %35,1 %36,6 % 4,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)61,5 %63,8 %49,1 %36,4 %35,3 % 3,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)71,8 %81,2 %63,2 %45,1 %43,8 % 2,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,6819,624,822,429,0 29,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste59,5 %73,3 %73,7 %81,2 %85,7 % 5,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 124 %-97,7 %- 127 %-96,8 %-77,8 % 19,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,75 %-15,5 %-33,2 %-31,7 %-37,4 % 18,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,063,443,645,006,52 30,4%
Current ratio2,063,443,645,006,52 30,4%
Rahat ja rahavarat31,043,089,092,098,0 6,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,1325,21,8929,769,1 132,7%
Nettokäyttöpääoma %11,3 %22,4 %34,2 %39,8 %56,3 % 41,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.