Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Suomen Pläkkärit oy

Y-tunnus 2998931-8 43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen Perustettu 2019

Suomen Pläkkärit oy (Y-tunnus: 2998931-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuusula. Yritys toimii toimialalla 43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (3,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 19,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 69,9 % ja ROE 137,9 %. Omavaraisuusaste oli 58,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
565 kEUR
-3,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,3 %
+14,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 100 kEUR
-500 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,71
+1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hiekkakuopantie 1, Tuusula 04300
Verkkosivu
www.plakkarit.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
6.5.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.41 Kattorakenteiden asennus ja kattaminen
Sijainti
Hiekkakuopantie 1, Tuusula 04300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Suomen Pläkkärit oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto678637671584565 3,3%
Bruttokate637627672583575 1,4%
Liiketulos (EBIT)-18,013,024,030,0109 263,3%
Nettotulos-23,013,017,020,0111 455,0%
Oma pääoma yhteensä21,035,052,038,0123 223,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)271283192177212 19,8%
Nettovelka99,014952,025,0- 100 500,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,65 %2,04 %3,58 %5,14 %19,3 % 275,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-7,93 %6,50 %10,1 %16,3 %69,9 % 328,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-66,7 %46,4 %39,1 %44,4 %138 % 210,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-14,0 %10,6 %16,3 %28,4 %109 % 283,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-28,0-1,004,9813,881,8 492,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste7,84 %12,4 %26,9 %21,2 %58,3 % 175,0%
Nettovelkaantumisaste (%)471 %426 %100 %65,8 %-81,3 % 223,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %32,3 %38,3 %20,4 %16,8 %-5,84 % 134,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,011,001,471,152,71 135,7%
Current ratio1,011,001,471,152,71 135,7%
Rahat ja rahavarat28,03,004,0043,0121 181,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)53,856,22,721,251,94 55,2%
Nettokäyttöpääoma %0,295 %0 %6,86 %3,08 %23,0 % 646,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.