Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tuula Pursiainen Oy

Y-tunnus 2991088-4 75.00 Eläinlääkintäpalvelut Perustettu 2019

Tuula Pursiainen Oy (Y-tunnus: 2991088-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Suinula. Yritys toimii toimialalla 75.00 Eläinlääkintäpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (9,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -2,1 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -0,8 % ja ROE 5,1 %. Omavaraisuusaste oli 29,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
48,0 kEUR
-9,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-2,08 %
-24,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 118 kEUR
+1,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,37
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mustijärventie 133, Suinula 36120
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
24.3.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
75 Eläinlääkintäpalvelut
Päätoimiala
75.00 Eläinlääkintäpalvelut
Sijainti
Mustijärventie 133, Suinula 36120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tuula Pursiainen Oy · 75 Eläinlääkintäpalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto48,060,078,053,048,0 9,4%
Bruttokate34,043,066,044,037,0 15,9%
Liiketulos (EBIT)3,00028,012,0-1,00 108,3%
Nettotulos2,001,0022,07,002,00 71,4%
Oma pääoma yhteensä13,014,035,040,039,0 2,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)88,0104123129133 3,1%
Nettovelka-64,0-87,0- 112- 120- 118 1,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,25 %0 %35,9 %22,6 %-2,08 % 109,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,43 %0 %24,7 %9,52 %-0,763 % 108,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)16,0 %7,41 %89,8 %18,7 %5,06 % 72,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)24,0 %0 %119 %32,9 %-2,56 % 107,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,86-1,2320,76,29-4,78 176,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste14,8 %13,3 %28,2 %30,8 %29,3 % 4,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 492 %- 621 %- 320 %- 300 %- 303 % 1,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %22,9 %6,67 %-29,5 %-56,6 %-50,0 % 11,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9871,031,301,381,37 0,7%
Current ratio0,9871,031,301,381,37 0,7%
Rahat ja rahavarat64,087,0112120118 1,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)53,242,614,020,730,4 46,9%
Nettokäyttöpääoma %-2,08 %5,00 %34,6 %64,2 %72,9 % 13,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.