Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

LanLar Oy

Y-tunnus 2990879-2 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2019

LanLar Oy (Y-tunnus: 2990879-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (17,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,1 % ja ROE 18,2 %. Omavaraisuusaste oli 50,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
46,0 kEUR
-17,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,17 %
+0,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,0 kEUR
+16,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,67
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pilkotunmäenkatu 7 A 23, Lahti 15240
Perustettu
21.3.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Pilkotunmäenkatu 7 A 23, Lahti 15240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

LanLar Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto36,046,059,056,046,0 17,9%
Bruttokate36,045,058,056,046,0 17,9%
Liiketulos (EBIT)01,001,001,001,00 0,0%
Nettotulos01,001,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä4,005,005,005,006,00 20,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11,013,011,012,010,0 16,7%
Nettovelka-10,0-13,0-10,0-12,0-10,0 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %2,17 %1,69 %1,79 %2,17 % 21,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %8,33 %8,33 %8,70 %9,09 % 4,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %22,2 %20,0 %20,0 %18,2 % 9,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %28,6 %33,3 %28,6 %25,0 % 12,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,2840,6220,5270,5270,527 0,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste36,4 %33,3 %38,5 %38,5 %50,0 % 29,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 250 %- 260 %- 200 %- 240 %- 167 % 30,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,33 %-6,52 %-3,39 %-7,14 %-8,70 % 21,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,571,301,381,501,67 11,3%
Current ratio1,571,301,381,501,67 11,3%
Rahat ja rahavarat10,013,010,012,010,0 16,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)006,1900-
Nettokäyttöpääoma %11,1 %6,52 %5,08 %7,14 %8,70 % 21,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.