Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Avosylin Oy

Y-tunnus 2987379-6 70.10 Pääkonttorien toiminta Perustettu 2019

Avosylin Oy (Y-tunnus: 2987379-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 70.10 Pääkonttorien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (26,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,3 % ja ROE 0,2 %. Omavaraisuusaste oli 97,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
777 kEUR
+26,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,772 %
+6,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
58,0 kEUR
+28,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,29
+0,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Åkerlundinkatu 2 A, Tampere 33100
Verkkosivu
www.perhekotipallo.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
20.2.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.10 Pääkonttorien toiminta
Sijainti
Åkerlundinkatu 2 A, Tampere 33100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Avosylin Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto110178489614777 26,5%
Bruttokate15,034,044,082,0243 196,3%
Liiketulos (EBIT)-50,0-41,0-6,00-35,06,00 117,1%
Nettotulos1 8069752 20199311,0 98,9%
Oma pääoma yhteensä4 9594 9345 4785 4714 732 13,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5 2215 2105 6247 0564 860 31,1%
Nettovelka235234-12,045,058,0 28,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-45,5 %-23,0 %-1,23 %-5,70 %0,772 % 113,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)31,6 %18,8 %31,3 %15,7 %0,252 % 98,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)33,1 %19,7 %42,3 %18,1 %0,216 % 98,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)31,6 %18,8 %31,7 %15,9 %0,254 % 98,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 656- 534- 497- 555- 660 18,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste95,0 %99,5 %97,4 %77,5 %97,4 % 25,7%
Nettovelkaantumisaste (%)4,74 %4,74 %-0,219 %0,823 %1,23 % 49,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %224 %140 %23,7 %10,6 %16,0 % 50,9%
Maksuvalmius
Quick ratio26,410,64,861,362,29 68,4%
Current ratio26,410,64,861,362,29 68,4%
Rahat ja rahavarat15,026,030,01 5200 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000,940-
Nettokäyttöpääoma %254 %140 %115 %93,0 %18,7 % 79,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.