Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hanskit Company Oy

Y-tunnus 2985110-8 74.99 Muualla luokittelematon kaikki muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta Perustettu 2019

Hanskit Company Oy (Y-tunnus: 2985110-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Harmoinen. Yritys toimii toimialalla 74.99 Muualla luokittelematon kaikki muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (57,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -4,5 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -28,6 % ja ROE -66,7 %. Omavaraisuusaste oli 50,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
22,0 kEUR
+57,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-4,55 %
+9,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2024
0,500
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Harmoistentie 50, Harmoinen 17780
Verkkosivu
www.janushanski.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.2.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.99 Muualla luokittelematon kaikki muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Sijainti
Harmoistentie 50, Harmoinen 17780
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hanskit Company Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,010,041,014,022,0 57,1%
Bruttokate27,015,029,013,018,0 38,5%
Liiketulos (EBIT)1,00-2,00-1,00-2,00-1,00 50,0%
Nettotulos1,00-2,00-1,00-2,00-1,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä7,005,004,002,001,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,010,06,005,002,00 60,0%
Nettovelka-6,00-2,00-1,00-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,09 %-20,0 %-2,44 %-14,3 %-4,55 % 68,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,52 %-17,4 %-12,5 %-36,4 %-28,6 % 21,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)14,3 %-33,3 %-22,2 %-66,7 %-66,7 % 0,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,3 %-33,3 %-25,0 %- 100 %- 100 % 0,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,149-2,66-1,47-2,38-1,19 50,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste53,8 %50,0 %57,1 %33,3 %50,0 % 50,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-85,7 %-40,0 %-25,0 %-50,0 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %30,0 %4,88 %21,4 %4,55 % 78,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,000,4000,3330,5000 100,0%
Current ratio1,000,4000,3330,5000 100,0%
Rahat ja rahavarat6,002,001,001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %-30,0 %-4,88 %-14,3 %-4,55 % 68,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.