Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Arvez Oy

Y-tunnus 2982046-7 32.30 Urheiluvälineiden valmistus Perustettu 2019

Arvez Oy (Y-tunnus: 2982046-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 32.30 Urheiluvälineiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (19,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,8 % ja ROE 18,8 %. Omavaraisuusaste oli 81,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
53,0 kEUR
-19,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,3 %
+8,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
-200 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,00
-7,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vaaniankatu 18 A 16, Lahti 15140
Perustettu
17.2.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
32 Muu valmistus
Päätoimiala
32.30 Urheiluvälineiden valmistus
Sijainti
Vaaniankatu 18 A 16, Lahti 15140
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Arvez Oy · 32 Muu valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto79,058,057,066,053,0 19,7%
Bruttokate54,034,026,035,030,0 14,3%
Liiketulos (EBIT)33,0-3,0002,006,00 200,0%
Nettotulos28,0-5,00-2,00-2,006,00 400,0%
Oma pääoma yhteensä23,023,021,029,035,0 20,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)60,055,046,044,043,0 2,3%
Nettovelka24,016,015,04,00-4,00 200,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)41,8 %-5,17 %0 %3,03 %11,3 % 272,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)60,6 %-5,22 %0 %4,44 %13,8 % 210,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)83,6 %-21,7 %-9,09 %-8,00 %18,8 % 335,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)64,1 %-5,61 %0 %4,55 %14,3 % 214,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)25,9-8,49-4,73-2,351,93 182,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste37,1 %42,6 %44,7 %65,9 %81,4 % 23,5%
Nettovelkaantumisaste (%)104 %69,6 %71,4 %13,8 %-11,4 % 182,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %35,4 %34,5 %28,1 %7,58 %-3,77 % 149,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9331,0616,013,06,00 53,8%
Current ratio2,201,8822,022,011,0 50,0%
Rahat ja rahavarat11,011,010,010,010,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,2425,225,65,530 100,0%
Nettokäyttöpääoma %22,8 %24,1 %36,8 %31,8 %37,7 % 18,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.