Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Metsäpalvelu Puusteri Oy

Y-tunnus 2980827-3 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta Perustettu 2019

Metsäpalvelu Puusteri Oy (Y-tunnus: 2980827-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Läyliäinen. Yritys toimii toimialalla 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (11,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -5,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -15,4 % ja ROE -16,2 %. Omavaraisuusaste oli 77,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
76,0 kEUR
-11,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-5,26 %
-7,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+57,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,20
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mustajoentie 101, Läyliäinen 12600
Verkkosivu
www.puusteri.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
13.2.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta
Sijainti
Mustajoentie 101, Läyliäinen 12600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Metsäpalvelu Puusteri Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto71,090,097,086,076,0 11,6%
Bruttokate51,076,081,068,064,0 5,9%
Liiketulos (EBIT)2,004,008,002,00-4,00 300,0%
Nettotulos2,003,006,002,00-3,00 250,0%
Oma pääoma yhteensä10,012,018,020,017,0 15,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,020,022,030,022,0 26,7%
Nettovelka-8,00-9,00-11,0-19,0-8,00 57,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,82 %4,44 %8,25 %2,33 %-5,26 % 325,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,0 %24,2 %38,1 %7,69 %-15,4 % 300,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)23,5 %27,3 %40,0 %10,5 %-16,2 % 254,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,5 %38,1 %59,3 %11,1 %-21,6 % 294,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,343,054,860,297-5,89 2083,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,9 %57,1 %75,0 %66,7 %77,3 % 15,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-80,0 %-75,0 %-61,1 %-95,0 %-47,1 % 50,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,04 %0 %-5,15 %-10,5 %-3,95 % 62,4%
Maksuvalmius
Quick ratio3,671,563,002,203,20 45,5%
Current ratio3,671,563,002,203,20 45,5%
Rahat ja rahavarat8,009,0011,019,08,00 57,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)10,320,326,312,728,8 126,8%
Nettokäyttöpääoma %11,3 %5,56 %12,4 %14,0 %14,5 % 3,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.