Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hammassaari Oy

Y-tunnus 2972963-9 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2019

Hammassaari Oy (Y-tunnus: 2972963-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salosaari. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 154,9 % ja ROE 151,7 %. Omavaraisuusaste oli 79,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-63,0 kEUR
-688 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,85
-3,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pajulahdentie 161, Salosaari 56120
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.1.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Pajulahdentie 161, Salosaari 56120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hammassaari Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate00011,0119 981,8%
Liiketulos (EBIT)0005,0055,0 1000,0%
Nettotulos0004,0044,0 1000,0%
Oma pääoma yhteensä3,003,003,007,0051,0 628,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,002,002,008,0063,0 687,5%
Nettovelka-2,00-2,00-2,00-8,00-63,0 687,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %0 %0 %100 %155 % 55,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %0 %0 %80,0 %152 % 90,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %0 %0 %111 %193 % 73,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,284-0,284-0,2843,7243,3 1064,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %87,5 %79,7 % 8,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-66,7 %-66,7 %-66,7 %- 114 %- 124 % 8,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio0008,004,85 39,4%
Current ratio0008,004,85 39,4%
Rahat ja rahavarat2,002,002,008,0063,0 687,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.