Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

System8 Oy

Y-tunnus 2969474-7 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus Perustettu 2019

System8 Oy (Y-tunnus: 2969474-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 19,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,8 % ja ROE 17,2 %. Omavaraisuusaste oli 46,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
52,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,2 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-41,0 kEUR
-4810 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,64
-4,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pahkakatu 8 B 27, Tampere 33340
Verkkosivu
www.system8.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.1.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus
Sijainti
Pahkakatu 8 B 27, Tampere 33340
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

System8 Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto19,000052,0-
Bruttokate19,000052,0-
Liiketulos (EBIT)15,0-3,000010,0-
Nettotulos12,0-3,00006,00-
Oma pääoma yhteensä35,032,031,731,738,0 19,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)41,038,037,237,282,0 120,4%
Nettovelka-2,00-1,00-0,835-0,835-41,0 4810,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)78,9 %0 %0 %0 %19,2 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)46,9 %-7,59 %0 %0 %16,8 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)42,1 %-8,96 %0 %0 %17,2 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)52,6 %-8,82 %0 %0 %28,7 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,92-6,31-3,03-3,005,75 291,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste85,4 %86,5 %85,3 %85,3 %46,3 % 45,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-5,71 %-3,13 %-2,63 %-2,63 %- 108 % 4006,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %21,1 %0 %0 %0 %5,77 %-
Maksuvalmius
Quick ratio5,506,405,735,731,64 71,4%
Current ratio5,506,405,735,731,64 71,4%
Rahat ja rahavarat2,001,000,8350,83541,0 4810,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)461000183-
Nettokäyttöpääoma %142 %0 %0 %0 %53,8 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.