Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kontio Works Oy

Y-tunnus 2961808-2 81.30 Maisemanhoitopalvelut Perustettu 2018

Kontio Works Oy (Y-tunnus: 2961808-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 81.30 Maisemanhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (17,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 18,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 113,5 % ja ROE 126,7 %. Omavaraisuusaste oli 92,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
83,0 kEUR
-17,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,1 %
+28,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,00
+6,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sanginjoentie 1624, Oulu 90660
Verkkosivu
www.oulun-puunkaato.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
31.12.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.30 Maisemanhoitopalvelut
Sijainti
Sanginjoentie 1624, Oulu 90660
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kontio Works Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto79,098,075,010083,0 17,0%
Bruttokate60,062,054,054,045,0 16,7%
Liiketulos (EBIT)3,004,008,00-10,015,0 250,0%
Nettotulos2,003,006,00-11,019,0 272,7%
Oma pääoma yhteensä8,0011,017,06,0024,0 300,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)12,016,029,011,026,0 136,4%
Nettovelka-1,00-2,00-4,00-4,00-2,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,80 %4,08 %10,7 %-10,0 %18,1 % 281,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)30,0 %28,6 %35,6 %-50,0 %114 % 328,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)26,7 %31,6 %42,9 %-95,7 %127 % 232,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)46,2 %47,1 %59,3 %-87,0 %140 % 260,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,343,244,67-11,613,0 212,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste61,5 %64,7 %58,6 %54,5 %92,3 % 69,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-12,5 %-18,2 %-23,5 %-66,7 %-8,33 % 87,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %5,06 %4,08 %10,7 %1,00 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,671,921,208,00 566,7%
Current ratio1,001,671,921,208,00 566,7%
Rahat ja rahavarat1,002,004,004,002,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,529,887,63,6526,4 623,3%
Nettokäyttöpääoma %0 %4,08 %14,7 %1,00 %16,9 % 1590,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.