Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Muuraus- ja Tulisijaurakointi Schroderus Oy

Y-tunnus 2961229-7 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta Perustettu 2018

Muuraus- ja Tulisijaurakointi Schroderus Oy (Y-tunnus: 2961229-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jormua. Yritys toimii toimialalla 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (1,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 19,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,7 % ja ROE 9,2 %. Omavaraisuusaste oli 81,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
100 kEUR
+1,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,0 %
-20,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-21,0 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,44
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kulunnantie 701, Jormua 87970
Verkkosivu
www.tulisijaurakointi.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.12.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta
Sijainti
Kulunnantie 701, Jormua 87970
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Muuraus- ja Tulisijaurakointi Schroderus Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto94,010411399,0100 1,0%
Bruttokate79,069,087,068,080,0 17,6%
Liiketulos (EBIT)-7,00-3,0049,039,019,0 51,3%
Nettotulos-9,00-3,0040,038,07,00 81,6%
Oma pääoma yhteensä9,006,0046,076,076,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)16,019,084,083,092,0 10,8%
Nettovelka-14,0-9,00-12,0-15,0-21,0 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-7,45 %-2,88 %43,4 %39,4 %19,0 % 51,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-40,0 %-17,1 %95,1 %46,7 %21,7 % 53,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-66,7 %-40,0 %154 %62,3 %9,21 % 85,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-53,8 %-40,0 %185 %63,4 %25,0 % 60,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-10,7-3,8540,333,58,01 76,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste56,3 %31,6 %54,8 %91,6 %81,7 % 10,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 156 %- 150 %-26,1 %-19,7 %-27,6 % 40,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,45 %3,85 %22,1 %-8,08 %-5,00 % 38,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,290,6920,3782,141,44 32,7%
Current ratio2,290,6920,3782,141,44 32,7%
Rahat ja rahavarat14,09,0013,015,022,0 46,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,770003,65-
Nettokäyttöpääoma %9,57 %-3,85 %-20,4 %8,08 %7,00 % 13,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.