Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Taksi Mika Peltoniemi Oy

Y-tunnus 2960436-9 49.33 Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus Perustettu 2018

Taksi Mika Peltoniemi Oy (Y-tunnus: 2960436-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Savukoski. Yritys toimii toimialalla 49.33 Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 6,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,8 % ja ROE 13,2 %. Omavaraisuusaste oli 47,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
144 kEUR
-4,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,94 %
-7,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+72,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,35
+1,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Aukiopalontie 1, Savukoski 98800
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
20.12.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.33 Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus
Sijainti
Aukiopalontie 1, Savukoski 98800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Taksi Mika Peltoniemi Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto178136147150144 4,0%
Bruttokate142114125130119 8,5%
Liiketulos (EBIT)9,907,8920,322,010,0 54,5%
Nettotulos6,134,1415,016,58,00 51,5%
Oma pääoma yhteensä31,233,045,658,663,0 7,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)92,810510199,8134 34,3%
Nettovelka-4,7220,6-2,92-28,9-8,00 72,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,55 %5,79 %13,8 %14,7 %6,94 % 52,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,6 %7,98 %19,6 %21,9 %12,8 % 41,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,7 %12,9 %38,2 %31,7 %13,2 % 58,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,1 %10,0 %24,3 %27,7 %15,3 % 44,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,36-0,4748,109,880,760 92,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,6 %31,3 %45,1 %58,8 %47,0 % 20,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-15,2 %62,3 %-6,40 %-49,3 %-12,7 % 74,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %9,30 %29,0 %12,1 %-5,07 %6,25 % 223,3%
Maksuvalmius
Quick ratio2,222,372,462,614,35 66,7%
Current ratio2,222,372,462,614,35 66,7%
Rahat ja rahavarat45,133,037,748,862,0 27,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)017,827,311,520,3 76,5%
Nettokäyttöpääoma %14,6 %19,0 %20,7 %22,8 %39,6 % 73,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.