Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

LVI-Nordic Holding Oy

Y-tunnus 2957067-2 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut Perustettu 2018

LVI-Nordic Holding Oy (Y-tunnus: 2957067-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (29,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 33,0 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,4 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,6 % ja ROE 5,2 %. Omavaraisuusaste oli 99,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 22,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
458 kEUR
-29,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
33,0 %
+7,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1 460 kEUR
+34,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
22,6
+1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Juvantie 4, Espoo 02920
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
7.12.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Päätoimiala
82.10 Hallinto- ja toimistopalvelut
Sijainti
Juvantie 4, Espoo 02920
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

LVI-Nordic Holding Oy · 82 Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto922933944653458 29,9%
Bruttokate922933944653458 29,9%
Liiketulos (EBIT)380360354164151 7,9%
Nettotulos1 0741 4231 319566383 32,3%
Oma pääoma yhteensä5 7266 6917 4757 4437 230 2,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6 0656 8507 6257 5487 298 3,3%
Nettovelka-1 070-1 617-2 305-2 229-1 460 34,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)41,2 %38,6 %37,5 %25,1 %33,0 % 31,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)20,5 %23,1 %19,3 %8,01 %5,62 % 29,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)19,9 %22,9 %18,6 %7,59 %5,22 % 31,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,3 %24,1 %19,7 %8,15 %5,68 % 30,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 124- 199- 299- 554- 565 2,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,4 %97,7 %98,0 %98,6 %99,1 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-18,7 %-24,2 %-30,8 %-29,9 %-20,2 % 32,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-79,2 %- 156 %- 228 %- 325 %- 304 % 6,5%
Maksuvalmius
Quick ratio3,1710,315,621,622,6 4,6%
Current ratio3,1710,315,621,622,6 4,6%
Rahat ja rahavarat1 0701 6172 3052 2291 460 34,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)001,931,126,38 469,6%
Nettokäyttöpääoma %79,9 %137 %165 %189 %112 % 40,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.