Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

V. Palojärvi Oy

Y-tunnus 2955413-8 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2018

V. Palojärvi Oy (Y-tunnus: 2955413-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rovaniemi. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (1,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 37,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,6 % ja ROE 22,4 %. Omavaraisuusaste oli 88,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 23,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
287 kEUR
+1,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
37,6 %
-11,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
11,0 kEUR
-91,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
23,3
+20,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pappilantie 105, Rovaniemi 96300
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.11.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Pappilantie 105, Rovaniemi 96300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

V. Palojärvi Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto89,0104189283287 1,4%
Bruttokate101109187225152 32,4%
Liiketulos (EBIT)53,049,0100140108 22,9%
Nettotulos48,041,077,096,084,0 12,5%
Oma pääoma yhteensä171197260344407 18,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)317398459539461 14,5%
Nettovelka53,014011613311,0 91,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)59,6 %47,1 %52,9 %49,5 %37,6 % 24,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,6 %13,7 %23,3 %25,3 %21,6 % 14,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)32,7 %22,3 %33,7 %31,8 %22,4 % 29,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)20,2 %13,8 %24,8 %27,8 %22,5 % 19,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)27,012,040,773,338,2 47,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste53,9 %49,5 %56,4 %63,9 %88,1 % 37,9%
Nettovelkaantumisaste (%)31,0 %71,1 %44,6 %38,7 %2,70 % 93,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %62,9 %135 %88,9 %60,8 %4,88 % 92,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,751,351,672,6123,3 792,7%
Current ratio1,752,354,257,1764,0 792,6%
Rahat ja rahavarat90,061,033,022,041,0 86,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,709,6632,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %47,2 %63,5 %41,3 %39,2 %65,9 % 68,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.