Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Huoltopalvelu Hanski Oy

Y-tunnus 2954635-7 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 2018

Huoltopalvelu Hanski Oy (Y-tunnus: 2954635-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Muurame. Yritys toimii toimialalla 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (6,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,8 % ja ROE 7,1 %. Omavaraisuusaste oli 23,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
157 kEUR
+6,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,27 %
-3,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-29,0 kEUR
-52,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,652
-1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koivuahteentie 36, Muurame 40950
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.11.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Koivuahteentie 36, Muurame 40950
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Huoltopalvelu Hanski Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto111116137148157 6,1%
Bruttokate88,087,0101110128 16,4%
Liiketulos (EBIT)2,001,003,007,002,00 71,4%
Nettotulos1,001,002,005,001,00 80,0%
Oma pääoma yhteensä6,007,009,0014,014,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)25,021,020,024,059,0 145,8%
Nettovelka-9,00-6,00-13,0-19,0-29,0 52,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,80 %0,862 %2,19 %4,73 %1,27 % 73,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,84 %4,35 %14,6 %31,8 %4,82 % 84,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)18,2 %15,4 %25,0 %43,5 %7,14 % 83,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)40,0 %15,4 %40,0 %63,6 %15,4 % 75,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,530,4322,345,150,676 86,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste25,0 %31,8 %45,0 %56,0 %23,3 % 58,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %-85,7 %- 144 %- 136 %- 207 % 52,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %8,11 %7,76 %-1,46 %-5,41 %10,8 % 299,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7780,8671,271,820,652 64,2%
Current ratio0,7780,8671,271,820,652 64,2%
Rahat ja rahavarat9,006,0013,019,029,0 52,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,222,02,662,472,32 6,1%
Nettokäyttöpääoma %-3,60 %-1,72 %2,19 %6,08 %-10,2 % 267,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.