Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Itäkallo Oy

Y-tunnus 2954608-2 86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta Perustettu 2018

Itäkallo Oy (Y-tunnus: 2954608-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ylä-Vääri. Yritys toimii toimialalla 86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (171,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 68,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,3 % ja ROE 120,0 %. Omavaraisuusaste oli 22,2 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
19,0 kEUR
+171 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
68,4 %
+139,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
54,0 kEUR
-20,6 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Mäenpääntie 157, Ylä-Vääri 35740
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.11.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Sijainti
Mäenpääntie 157, Ylä-Vääri 35740
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Itäkallo Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5,002,001,007,0019,0 171,4%
Bruttokate5,002,001,003,0029,0 866,7%
Liiketulos (EBIT)2,000-5,00-5,0013,0 360,0%
Nettotulos2,000-5,00-5,0012,0 340,0%
Oma pääoma yhteensä6,009,004,004,0016,0 300,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,0074,073,071,071,0 0,0%
Nettovelka2,0063,068,068,054,0 20,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %0 %- 500 %-71,4 %68,4 % 195,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)36,4 %0 %-6,80 %-6,94 %18,3 % 363,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)40,0 %0 %-76,9 %- 125 %120 % 196,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)36,4 %0 %-6,80 %-6,94 %18,6 % 368,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,62-0,757-12,1-12,05,19 143,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,0 %12,0 %5,41 %5,56 %22,2 % 299,3%
Nettovelkaantumisaste (%)33,3 %700 %1 700 %1 700 %338 % 80,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %40,0 %3 150 %6 800 %971 %295 % 69,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5000,04550,028600-
Current ratio0,5000,04550,028600-
Rahat ja rahavarat03,002,0000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-20,0 %-3 150 %-6 800 %- 971 %- 295 % 69,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.