Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vauhit Oy

Y-tunnus 2950940-9 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus Perustettu 2018

Vauhit Oy (Y-tunnus: 2950940-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (21,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -27,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -35,3 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 33,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
11,0 kEUR
-21,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-27,3 %
-13,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,33
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Menninkäisentie 10 K, Espoo 02110
Perustettu
7.11.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus
Sijainti
Menninkäisentie 10 K, Espoo 02110
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vauhit Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,08,00014,011,0 21,4%
Bruttokate7,008,0008,007,00 12,5%
Liiketulos (EBIT)-2,00-1,004,00-2,00-3,00 50,0%
Nettotulos-2,002,004,001,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä1,003,007,002,003,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,006,005,009,008,00 11,1%
Nettovelka-2,00-6,00-6,00-6,00-6,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-20,0 %-12,5 %0 %-14,3 %-27,3 % 90,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-66,7 %-22,2 %72,7 %-28,6 %-35,3 % 23,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 100 %100 %80,0 %22,2 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 133 %-66,7 %100 %-50,0 %- 150 % 200,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,28-1,093,72-2,66-3,19 19,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,3 %42,9 %87,5 %22,2 %33,3 % 50,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 200 %- 200 %-85,7 %- 300 %- 200 % 33,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-25,0 %0 %7,14 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,501,50-5,001,291,33 3,1%
Current ratio1,501,50-5,001,291,33 3,1%
Rahat ja rahavarat2,006,006,006,006,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %10,0 %25,0 %0 %14,3 %18,2 % 27,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.