Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Naava Visuals Oy

Y-tunnus 2950576-6 47.40 Tieto- ja viestintäteknisten laitteiden vähittäiskauppa Perustettu 2018

Naava Visuals Oy (Y-tunnus: 2950576-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 47.40 Tieto- ja viestintäteknisten laitteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,5 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 0,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
149 kEUR
+10,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,671 %
+9,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+57,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,800
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ajomiehenkuja 17, Vantaa 01400
Verkkosivu
www.naavavisuals.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.11.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.40 Tieto- ja viestintäteknisten laitteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Ajomiehenkuja 17, Vantaa 01400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Naava Visuals Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto237156307135149 10,4%
Bruttokate65,055,011047,057,0 21,3%
Liiketulos (EBIT)-4,00-10,026,0-12,01,00 108,3%
Nettotulos-5,00-10,025,0-12,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä-8,00-18,07,00-5,000 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)60,025,027,07,004,00 42,9%
Nettovelka-30,0-8,00-22,0-7,00-3,00 57,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-1,69 %-6,41 %8,47 %-8,89 %0,671 % 107,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-7,84 %-18,0 %74,3 %-61,5 %12,5 % 120,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-11,0 %-23,5 %156 %- 171 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)800 %2 000 %867 %- 343 %- 200 % 41,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,72-9,2426,7-12,71,47 111,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-11,8 %-40,9 %25,9 %-41,7 %0 % 100,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-3 000 %- 800 %- 314 %- 700 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %16,0 %23,1 %-0,651 %3,70 %1,34 % 63,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8680,5681,350,5830,800 37,2%
Current ratio0,8820,5681,350,5830,800 37,2%
Rahat ja rahavarat30,08,0022,07,003,00 57,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)43,128,15,9400-
Nettokäyttöpääoma %-3,38 %-12,2 %2,28 %-3,70 %-0,671 % 81,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.