Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mediferro Oy

Y-tunnus 2950292-8 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2018

Mediferro Oy (Y-tunnus: 2950292-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kontio. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (55,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -55,5 % (EBIT -0,1 mEUR) ja nettotulos -0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -10,4 % ja ROE -11,2 %. Omavaraisuusaste oli 94,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 18,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
146 kEUR
-55,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-55,5 %
-60,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 597 kEUR
+20,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
18,5
+2,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Järveläntie 109, Kontio 90910
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
4.11.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Järveläntie 109, Kontio 90910
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mediferro Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto641912675331146 55,9%
Bruttokate619886654317140 55,8%
Liiketulos (EBIT)26236323418,0-81,0 550,0%
Nettotulos21029018631,0-76,0 345,2%
Oma pääoma yhteensä383642777746610 18,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)445756832794645 18,8%
Nettovelka- 331- 598- 748- 747- 597 20,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,9 %39,8 %34,7 %5,44 %-55,5 % 1120,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)80,7 %60,4 %29,5 %4,55 %-10,4 % 328,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)73,6 %56,6 %26,2 %4,07 %-11,2 % 375,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)91,6 %70,9 %33,1 %4,87 %-11,1 % 327,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)191254125-57,9- 152 162,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste86,1 %84,8 %93,2 %93,8 %94,7 % 1,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-86,4 %-93,1 %-96,3 %- 100 %-97,9 % 2,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-42,0 %-53,0 %- 102 %- 211 %- 386 % 82,9%
Maksuvalmius
Quick ratio6,746,3714,315,918,5 16,4%
Current ratio6,746,3714,315,918,5 16,4%
Rahat ja rahavarat331598748747597 20,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)48,452,034,114,340,0 179,7%
Nettokäyttöpääoma %55,5 %67,7 %112 %221 %408 % 84,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.