Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sopimuslaki Räsänen Oy

Y-tunnus 2949570-5 96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta Perustettu 2018

Sopimuslaki Räsänen Oy (Y-tunnus: 2949570-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kerava. Yritys toimii toimialalla 96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (6,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 8,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,0 % ja ROE 7,1 %. Omavaraisuusaste oli 93,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
91,0 kEUR
-6,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,79 %
-14,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-46,0 kEUR
+13,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,6
+1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kumitehtaankatu 5 A 4, Kerava 04260
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
31.10.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta
Sijainti
Kumitehtaankatu 5 A 4, Kerava 04260
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sopimuslaki Räsänen Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto50,010510197,091,0 6,2%
Bruttokate35,087,079,071,066,0 7,0%
Liiketulos (EBIT)3,0039,019,023,08,00 65,2%
Nettotulos2,0031,011,018,05,00 72,2%
Oma pääoma yhteensä11,042,053,070,070,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,050,057,076,074,0 2,6%
Nettovelka0-20,0-38,0-53,0-46,0 13,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,00 %37,1 %18,8 %23,7 %8,79 % 62,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)22,2 %120 %28,0 %36,1 %12,0 % 66,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,0 %117 %23,2 %29,3 %7,14 % 75,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)33,3 %150 %31,9 %39,3 %12,9 % 67,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,1530,011,013,0-0,908 107,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste68,8 %84,0 %91,4 %92,1 %93,3 % 1,3%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %-47,6 %-71,7 %-75,7 %-65,7 % 13,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %10,0 %-11,4 %-32,7 %-48,5 %-45,1 % 7,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,006,2510,611,512,6 9,6%
Current ratio3,006,2510,611,512,6 9,6%
Rahat ja rahavarat020,038,053,046,0 13,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)36,548,721,733,936,1 6,5%
Nettokäyttöpääoma %20,0 %28,6 %9,90 %11,3 %13,2 % 16,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.