Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

PP Itäväylä Oy

Y-tunnus 2945076-9 49.33 Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus Perustettu 2018

PP Itäväylä Oy (Y-tunnus: 2945076-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sammatti. Yritys toimii toimialalla 49.33 Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (4,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -13,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -35,3 % ja ROE -46,2 %. Omavaraisuusaste oli 62,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
23,0 kEUR
+4,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-13,0 %
-31,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
+42,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,33
-5,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Luolatie 92, Sammatti 09220
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.10.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.33 Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus
Sijainti
Luolatie 92, Sammatti 09220
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

PP Itäväylä Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12,019,019,022,023,0 4,5%
Bruttokate12,024,020,024,023,0 4,2%
Liiketulos (EBIT)5,0012,0-17,04,00-3,00 175,0%
Nettotulos4,009,00-17,04,00-3,00 175,0%
Oma pääoma yhteensä15,023,04,008,005,00 37,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17,025,08,009,008,00 11,1%
Nettovelka-4,00-7,00-4,00-7,00-4,00 42,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)41,7 %63,2 %-89,5 %18,2 %-13,0 % 171,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)27,8 %57,1 %- 103 %47,1 %-35,3 % 174,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)30,8 %47,4 %- 126 %66,7 %-46,2 % 169,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)35,7 %61,5 %- 126 %72,7 %-46,2 % 163,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,778,58-19,23,62-3,76 203,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste88,2 %95,8 %44,4 %88,9 %62,5 % 29,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-26,7 %-30,4 %- 100 %-87,5 %-80,0 % 8,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-16,7 %-31,6 %5,26 %-27,3 %-4,35 % 84,1%
Maksuvalmius
Quick ratio7,0023,01,408,002,33 70,9%
Current ratio7,0023,01,408,002,33 70,9%
Rahat ja rahavarat4,007,004,007,004,00 42,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3042310047,6-
Nettokäyttöpääoma %100 %116 %10,5 %31,8 %17,4 % 45,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.