Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Six-A Oy

Y-tunnus 2942220-7 68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen Perustettu 2018

Six-A Oy (Y-tunnus: 2942220-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vartsala. Yritys toimii toimialalla 68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (15,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 78,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,3 % ja ROE 13,1 %. Omavaraisuusaste oli 95,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 19,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
55,0 kEUR
-15,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
78,2 %
-3,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 245 kEUR
-23,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
19,8
+3,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pelkkakuja 6, Vartsala 25210
Perustettu
1.9.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Sijainti
Pelkkakuja 6, Vartsala 25210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Six-A Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto38,010060,065,055,0 15,4%
Bruttokate38,010060,065,055,0 15,4%
Liiketulos (EBIT)27,088,049,053,043,0 18,9%
Nettotulos22,070,039,048,033,0 31,3%
Oma pääoma yhteensä88,0158197245259 5,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)97,0195215258270 4,7%
Nettovelka-63,0- 122- 111- 199- 245 23,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)71,1 %88,0 %81,7 %81,5 %78,2 % 4,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)32,5 %60,3 %23,9 %25,4 %16,3 % 35,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)28,4 %56,9 %22,0 %21,7 %13,1 % 39,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)35,1 %71,8 %27,7 %27,3 %17,2 % 37,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)15,761,724,123,89,82 58,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste90,7 %80,6 %91,6 %94,2 %95,2 % 1,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-71,6 %-77,2 %-56,3 %-81,2 %-94,6 % 16,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 142 %-84,0 %- 155 %- 283 %- 422 % 49,1%
Maksuvalmius
Quick ratio9,444,8211,316,419,8 20,7%
Current ratio9,444,8211,316,419,8 20,7%
Rahat ja rahavarat63,0122111199245 23,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21122348722579,6 64,6%
Nettokäyttöpääoma %200 %145 %308 %355 %81,8 % 77,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.