Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jyvi Oy

Y-tunnus 2939503-4 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi Perustettu 2018

Jyvi Oy (Y-tunnus: 2939503-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (25,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 83,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 23,7 % ja ROE 19,5 %. Omavaraisuusaste oli 95,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
30,0 kEUR
+25,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
83,3 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-44,0 kEUR
-69,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,6
-33,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vilanderinkatu 1 C 16, Lahti 15320
Perustettu
14.9.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Päätoimiala
71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi
Sijainti
Vilanderinkatu 1 C 16, Lahti 15320
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jyvi Oy · 71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto53,021,017,024,030,0 25,0%
Bruttokate53,020,017,023,029,0 26,1%
Liiketulos (EBIT)47,017,013,020,025,0 25,0%
Nettotulos38,015,011,017,021,0 23,5%
Oma pääoma yhteensä78,087,091,0101114 12,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)94,088,091,0101118 16,8%
Nettovelka-51,0-27,0-7,00-26,0-44,0 69,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)88,7 %81,0 %76,5 %83,3 %83,3 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)64,4 %20,9 %15,6 %21,9 %23,7 % 8,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)62,8 %18,2 %12,4 %17,7 %19,5 % 10,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)80,0 %23,2 %15,8 %22,1 %24,4 % 10,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)33,16,041,987,5810,6 39,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste82,1 %98,9 %98,9 %99,0 %95,8 % 3,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-65,4 %-31,0 %-7,69 %-25,7 %-38,6 % 50,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-64,2 %- 124 %-35,3 %- 104 %- 130 % 25,0%
Maksuvalmius
Quick ratio5,5333,036,046,012,6 72,6%
Current ratio5,5333,036,046,012,6 72,6%
Rahat ja rahavarat51,027,07,0026,044,0 69,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %145 %152 %206 %188 %193 % 2,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.