Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tampereen Paletin Huolto Oy

Y-tunnus 2936818-3 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2018

Tampereen Paletin Huolto Oy (Y-tunnus: 2936818-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (30,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 12,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 133,3 % ja ROE 666,7 %. Omavaraisuusaste oli 25,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
82,0 kEUR
+30,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,2 %
+20,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,33
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sarvijaakonkatu 5b A, Tampere 33540
Verkkosivu
www.pamisoy.fi
Perustettu
3.9.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Sarvijaakonkatu 5b A, Tampere 33540
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tampereen Paletin Huolto Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto53,064,061,063,082,0 30,2%
Bruttokate53,064,061,063,082,0 30,2%
Liiketulos (EBIT)04,00-1,00-5,0010,0 300,0%
Nettotulos04,00-1,00-5,0010,0 300,0%
Oma pääoma yhteensä-7,00-3,00-4,00-9,001,00 111,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,0001,002,004,00 100,0%
Nettovelka-2,000-1,00-2,00-3,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %6,25 %-1,64 %-7,94 %12,2 % 253,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %61,5 %-12,5 %-62,5 %133 % 312,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %267 %- 100 %- 333 %667 % 300,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %- 800 %100 %500 %-10 000 000 000 % 2000000100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,6624,66-0,716-4,6210,9 335,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-63,6 %- 100 %-66,7 %- 129 %25,0 % 119,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 200 %0 %- 100 %- 200 %- 300 % 50,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %17,0 %4,69 %8,20 %15,9 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,27300,1670,2861,33 365,0%
Current ratio0,27300,1670,1671,33 696,4%
Rahat ja rahavarat2,0001,002,003,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)6,890000-
Nettokäyttöpääoma %-15,1 %-4,69 %-8,20 %-15,9 %1,22 % 107,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.