Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Metsäkoneurakointi Jukka Piilola Oy

Y-tunnus 2934372-8 02.20 Puunkorjuu Perustettu 2018

Metsäkoneurakointi Jukka Piilola Oy (Y-tunnus: 2934372-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Parkano. Yritys toimii toimialalla 02.20 Puunkorjuu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (66,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 14,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,8 % ja ROE 18,2 %. Omavaraisuusaste oli -27,3 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7,00 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,3 %
-38,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
7,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
0,545
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kulmalantie 214, Parkano 39700
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.8.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.20 Puunkorjuu
Sijainti
Kulmalantie 214, Parkano 39700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Metsäkoneurakointi Jukka Piilola Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto60,033,016,021,07,00 66,7%
Bruttokate56,033,034,021,07,00 66,7%
Liiketulos (EBIT)2,00-5,0014,011,01,00 90,9%
Nettotulos0-6,0013,011,01,00 90,9%
Oma pääoma yhteensä-21,0-28,0-14,0-3,00-3,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)43,022,013,04,007,00 75,0%
Nettovelka48,043,025,07,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,33 %-15,2 %87,5 %52,4 %14,3 % 72,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,76 %-8,77 %36,4 %70,6 %11,8 % 83,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %-18,5 %74,3 %129 %18,2 % 85,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,03 %-9,80 %40,0 %72,7 %33,3 % 54,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,11-8,7812,69,770,622 93,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-31,3 %-57,1 %-50,0 %-42,9 %-27,3 % 36,4%
Nettovelkaantumisaste (%)4 800 %4 300 %2 500 %700 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %90,0 %148 %163 %33,3 %157 % 371,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6250,04170,6320,4290,545 27,0%
Current ratio0,6250,04170,6320,4290,545 27,0%
Rahat ja rahavarat13,002,0000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)6,080017,4313 1698,9%
Nettokäyttöpääoma %-15,0 %-69,7 %-43,8 %-19,0 %-71,4 % 275,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.