Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Konehuolto Tikkinen Oy

Y-tunnus 2932539-4 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2018

Konehuolto Tikkinen Oy (Y-tunnus: 2932539-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rovaniemi. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (9,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 13,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,9 % ja ROE 17,0 %. Omavaraisuusaste oli 58,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
259 kEUR
-9,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,1 %
-1,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
31,0 kEUR
-44,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,72
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Teletie 10, Rovaniemi 96100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.8.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Teletie 10, Rovaniemi 96100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Konehuolto Tikkinen Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto229276317285259 9,1%
Bruttokate153189181206182 11,7%
Liiketulos (EBIT)23,627,224,942,934,0 20,7%
Nettotulos18,820,113,629,023,0 20,7%
Oma pääoma yhteensä90,0103108129142 10,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)96,2274254251240 4,4%
Nettovelka-45,810692,256,231,0 44,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,3 %9,88 %7,84 %15,0 %13,1 % 12,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)26,3 %14,5 %9,59 %17,0 %13,9 % 18,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,5 %20,9 %12,9 %24,5 %17,0 % 30,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)28,2 %15,7 %10,3 %18,1 %14,7 % 18,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,512,8-4,0511,84,71 60,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste93,6 %37,5 %42,7 %51,3 %58,9 % 14,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,9 %103 %85,1 %43,7 %21,8 % 50,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-17,3 %46,3 %33,8 %25,2 %17,4 % 31,0%
Maksuvalmius
Quick ratio9,901,161,341,441,72 19,4%
Current ratio9,901,161,341,441,72 19,4%
Rahat ja rahavarat45,843,737,950,454,0 7,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)5,532,518,023,777,05 87,0%
Nettokäyttöpääoma %23,9 %1,42 %2,01 %2,43 %5,79 % 138,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.