Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Via Design Oy

Y-tunnus 2928618-8 74.13 Sisustussuunnittelu Perustettu 2018

Via Design Oy (Y-tunnus: 2928618-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 74.13 Sisustussuunnittelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (4233,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 46,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 39,2 % ja ROE 35,6 %. Omavaraisuusaste oli 89,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
13,0 kEUR
+4233 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
46,2 %
+484,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-4,00 kEUR
-401 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,50
+2,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Satamakatu 8 E 35, Tampere 33200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.7.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.13 Sisustussuunnittelu
Sijainti
Satamakatu 8 E 35, Tampere 33200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Via Design Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto36521500,30013,0 4233,3%
Bruttokate11165,000,30012,0 3900,0%
Liiketulos (EBIT)20,019,0-4,00-1,326,00 554,5%
Nettotulos17,014,0-4,00-2,155,00 332,6%
Oma pääoma yhteensä7,0019,015,011,117,0 53,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)36,022,015,011,619,0 63,8%
Nettovelka-7,00-17,0-3,00-0,799-4,00 400,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,48 %8,84 %0 %- 439 %46,2 % 110,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)50,0 %65,5 %-21,6 %-16,1 %39,2 % 343,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)82,9 %108 %-23,5 %-16,5 %35,6 % 315,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)76,9 %82,6 %-23,5 %-17,1 %42,7 % 349,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)17,412,1-5,80-2,734,95 281,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste18,4 %90,5 %93,8 %95,2 %89,5 % 6,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-89,5 %-20,0 %-7,21 %-23,5 % 225,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0,822 %-6,98 %0 %-80,0 %-15,4 % 80,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,469,503,001,734,50 160,1%
Current ratio2,469,503,001,734,50 160,1%
Rahat ja rahavarat28,017,03,000,7994,00 400,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)4,00000140-
Nettokäyttöpääoma %5,21 %7,91 %0 %136 %53,8 % 60,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.