Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JoTa-Rak Oy

Y-tunnus 2928059-5 68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen Perustettu 2018

JoTa-Rak Oy (Y-tunnus: 2928059-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lohiniva. Yritys toimii toimialalla 68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,9 mEUR (6,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 22,1 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 41,4 % ja ROE 40,9 %. Omavaraisuusaste oli 80,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
899 kEUR
+6,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
22,1 %
+16,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 361 kEUR
-165 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,27
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Helpintie 1030, Lohiniva 97420
Perustettu
23.7.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.12 Rakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Sijainti
Helpintie 1030, Lohiniva 97420
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JoTa-Rak Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto312789502844899 6,5%
Bruttokate166511322425589 38,6%
Liiketulos (EBIT)-36,0156-1,0051,0199 290,2%
Nettotulos-36,0132-1,0041,0159 287,8%
Oma pääoma yhteensä220334306322456 41,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)261428365398568 42,7%
Nettovelka- 179-67,0- 207- 136- 361 165,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-11,5 %19,8 %-0,199 %6,04 %22,1 % 265,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-12,0 %45,3 %-0,252 %13,4 %41,4 % 209,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-14,5 %47,7 %-0,313 %13,1 %40,9 % 212,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-14,5 %56,5 %-0,313 %16,3 %51,4 % 215,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-62,3111-32,612,1129 966,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste83,7 %78,0 %83,6 %80,9 %80,3 % 0,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-81,4 %-20,1 %-67,6 %-42,2 %-79,2 % 87,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-43,6 %3,42 %-29,3 %-7,11 %-27,7 % 289,6%
Maksuvalmius
Quick ratio5,654,185,603,994,27 7,0%
Current ratio5,654,185,603,994,27 7,0%
Rahat ja rahavarat17967,0207136361 165,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)59,714582,957,134,1 40,3%
Nettokäyttöpääoma %64,1 %37,9 %55,0 %26,9 %40,7 % 51,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.