Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kotilounas K&K Oy

Y-tunnus 2925566-4 56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut Perustettu 2018

Kotilounas K&K Oy (Y-tunnus: 2925566-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pieksämäki. Yritys toimii toimialalla 56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (32,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,2 % ja ROE 24,5 %. Omavaraisuusaste oli 45,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
772 kEUR
+32,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,94 %
-1,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-47,0 kEUR
-74,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,68
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuusitie 41, Pieksämäki 76120
Verkkosivu
www.kotilounaskk.com
Henkilöstö
7 (2025)
Perustettu
6.7.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
56 Ravitsemistoiminta
Päätoimiala
56.22 Sopimusperusteiset catering- ja ravitsemispalvelut
Sijainti
Kuusitie 41, Pieksämäki 76120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kotilounas K&K Oy · 56 Ravitsemistoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto400376421584772 32,2%
Bruttokate277241264365485 32,9%
Liiketulos (EBIT)7,0011,07,0020,015,0 25,0%
Nettotulos5,009,005,0016,012,0 25,0%
Oma pääoma yhteensä21,028,031,045,053,0 17,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)49,051,055,081,0116 43,2%
Nettovelka-1,00-15,0-18,0-27,0-47,0 74,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,75 %2,93 %1,66 %3,42 %1,94 % 43,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,3 %24,0 %13,2 %29,4 %15,2 % 48,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)25,6 %36,7 %16,9 %42,1 %24,5 % 41,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)18,2 %34,3 %20,9 %50,0 %30,0 % 40,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,865,692,6912,57,36 41,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste43,8 %53,8 %54,4 %54,2 %45,7 % 15,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-4,76 %-53,6 %-58,1 %-60,0 %-88,7 % 47,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %3,00 %0,532 %0,950 %1,20 %2,07 % 72,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,671,962,001,971,68 14,7%
Current ratio1,671,962,001,971,68 14,7%
Rahat ja rahavarat15,022,022,031,047,0 51,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)23,724,322,522,521,7 3,6%
Nettokäyttöpääoma %4,50 %6,12 %6,18 %6,34 %5,57 % 12,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.