Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hämeenlinnan Raskashinaus Eskola Oy

Y-tunnus 2921261-3 52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta Perustettu 2018

Hämeenlinnan Raskashinaus Eskola Oy (Y-tunnus: 2921261-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Janakkala. Yritys toimii toimialalla 52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,0 % ja ROE 13,4 %. Omavaraisuusaste oli 62,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 170 kEUR
+40,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,76
-1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Viralantie 650, Janakkala 14240
Verkkosivu
www.hinaushameenlinna.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
14.6.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.21 Maaliikennettä palveleva toiminta
Sijainti
Viralantie 650, Janakkala 14240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hämeenlinnan Raskashinaus Eskola Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate540686339302321 6,3%
Liiketulos (EBIT)10729099,088,0101 14,8%
Nettotulos76,022676,068,076,0 11,8%
Oma pääoma yhteensä254461517545591 8,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)661864772740944 27,6%
Nettovelka- 119- 417- 320- 284- 170 40,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,7 %38,0 %12,1 %11,8 %12,0 % 1,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)34,0 %63,2 %15,5 %12,8 %13,4 % 4,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)24,9 %59,9 %17,2 %15,2 %15,3 % 0,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)42,419325,815,125,2 66,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste38,4 %53,3 %66,9 %73,5 %62,6 % 14,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-46,9 %-90,5 %-61,9 %-52,1 %-28,8 % 44,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio1,592,142,592,771,76 36,5%
Current ratio1,592,302,592,771,76 36,5%
Rahat ja rahavarat271521390327315 3,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.