Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

CrossFit Centerbox Oy

Y-tunnus 2919941-2 93.13 Kuntokeskusten toiminta Perustettu 2018

CrossFit Centerbox Oy (Y-tunnus: 2919941-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 93.13 Kuntokeskusten toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 30,2 % ja ROE 34,5 %. Omavaraisuusaste oli 82,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
167 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,78 %
+6,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-29,0 kEUR
-11,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,71
+3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Puunaulakatu 5, Pori 28100
Verkkosivu
crossfitkarjaranta.fi
Perustettu
7.6.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.13 Kuntokeskusten toiminta
Sijainti
Puunaulakatu 5, Pori 28100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

CrossFit Centerbox Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto148152155167167 0,0%
Bruttokate97,010095,0103109 5,8%
Liiketulos (EBIT)11,02,00-1,002,0013,0 550,0%
Nettotulos9,000-2,001,0010,0 900,0%
Oma pääoma yhteensä24,024,023,024,034,0 41,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)56,053,045,044,042,0 4,5%
Nettovelka-5,00-20,0-23,0-26,0-29,0 11,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,43 %1,32 %-0,645 %1,20 %7,78 % 548,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,1 %3,67 %-2,04 %4,49 %30,2 % 572,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)46,2 %0 %-8,51 %4,26 %34,5 % 709,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)24,2 %5,06 %-3,45 %8,16 %43,3 % 430,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,74-2,16-4,22-0,1767,73 4492,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste43,6 %45,3 %52,3 %55,8 %82,9 % 48,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-20,8 %-83,3 %- 100 %- 108 %-85,3 % 21,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %4,05 %-0,658 %-1,29 %-4,19 %-13,2 % 215,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,911,841,381,684,71 180,4%
Current ratio2,911,841,381,684,71 180,4%
Rahat ja rahavarat25,030,023,026,029,0 11,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12,30000-
Nettokäyttöpääoma %14,2 %10,5 %5,16 %7,78 %15,6 % 100,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.