Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Arbomare Oy

Y-tunnus 2919511-2 81.30 Maisemanhoitopalvelut Perustettu 2018

Arbomare Oy (Y-tunnus: 2919511-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lohja. Yritys toimii toimialalla 81.30 Maisemanhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (16,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -0,4 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE -0,7 %. Omavaraisuusaste oli 64,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
247 kEUR
-16,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-0,405 %
-15,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-64,0 kEUR
-60,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,86
-1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nummentie 20, Lohja 08100
Verkkosivu
arbomare.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
5.6.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.30 Maisemanhoitopalvelut
Sijainti
Nummentie 20, Lohja 08100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Arbomare Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto257245260295247 16,3%
Bruttokate160168160193136 29,5%
Liiketulos (EBIT)18,028,018,043,0-1,00 102,3%
Nettotulos14,022,014,034,0-1,00 102,9%
Oma pääoma yhteensä119132136159145 8,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)204181185220223 1,4%
Nettovelka-79,0-79,0-43,0-40,0-64,0 60,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,00 %11,4 %6,92 %14,6 %-0,405 % 102,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,60 %14,5 %9,84 %21,2 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)12,0 %17,5 %10,4 %23,1 %-0,658 % 102,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,2 %21,5 %13,4 %29,5 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,089,991,2320,9-16,0 176,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste58,3 %72,5 %73,1 %71,6 %64,7 % 9,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-66,4 %-59,8 %-31,6 %-25,2 %-44,1 % 75,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-0,778 %-13,1 %2,69 %7,80 %6,07 % 22,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,882,772,202,961,86 37,2%
Current ratio1,882,772,202,961,86 37,2%
Rahat ja rahavarat87,082,043,040,064,0 60,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)61,153,685,6113115 1,8%
Nettokäyttöpääoma %26,5 %33,9 %23,1 %29,8 %27,5 % 7,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.