Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Liperin kyläsali oy

Y-tunnus 2915089-7 93.13 Kuntokeskusten toiminta Perustettu 2018

Liperin kyläsali oy (Y-tunnus: 2915089-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Liperi. Yritys toimii toimialalla 93.13 Kuntokeskusten toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (4,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,0 % ja ROE 6,9 %. Omavaraisuusaste oli 88,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
44,0 kEUR
+4,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,82 %
-5,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,0 kEUR
-42,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Koulukuja 3, Liperi 83100
Perustettu
14.5.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.13 Kuntokeskusten toiminta
Sijainti
Koulukuja 3, Liperi 83100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Liperin kyläsali oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto37,336,040,042,044,0 4,8%
Bruttokate36,035,040,042,044,0 4,8%
Liiketulos (EBIT)5,012,006,005,003,00 40,0%
Nettotulos4,2206,004,001,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä2,583,009,0014,015,0 7,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17,013,012,014,016,0 14,3%
Nettovelka12,15,00-4,00-7,00-10,0 42,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)13,5 %5,56 %15,0 %11,9 %6,82 % 42,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)21,6 %13,3 %48,0 %38,5 %20,0 % 48,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)27,6 %0 %100 %34,8 %6,90 % 80,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)27,2 %15,3 %60,0 %41,7 %21,4 % 48,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,220,4655,053,151,68 46,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste15,2 %23,1 %81,8 %100 %88,2 % 11,8%
Nettovelkaantumisaste (%)469 %167 %-44,4 %-50,0 %-66,7 % 33,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %34,6 %22,2 %-5,00 %-16,7 %-18,2 % 9,0%
Maksuvalmius
Quick ratio5,231,332,5006,00-
Current ratio5,231,332,5006,00-
Rahat ja rahavarat1,532,004,007,0010,0 42,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0,0097909,1317,416,6 4,6%
Nettokäyttöpääoma %8,74 %2,78 %7,50 %21,4 %22,7 % 6,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.