Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Osuuskunta Revontulikuu

Y-tunnus 2914923-9 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen Perustettu 2018

Osuuskunta Revontulikuu (Y-tunnus: 2914923-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Varkaus. Yritys toimii toimialalla 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (38,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,7 % ja ROE 100,0 %. Omavaraisuusaste oli -50,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
18,0 kEUR
+38,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,56 %
+13,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
0,250
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Satakunnankatu 8 as. 4, Varkaus 78300
Verkkosivu
Www.revontulikuu.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.5.2018
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen
Sijainti
Satakunnankatu 8 as. 4, Varkaus 78300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Osuuskunta Revontulikuu · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3,0010,014,013,018,0 38,5%
Bruttokate3,0010,012,011,017,0 54,5%
Liiketulos (EBIT)-2,0000-1,001,00 200,0%
Nettotulos-2,0000-1,001,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä-2,00-2,00-2,00-3,00-2,00 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)01,001,0001,00-
Nettovelka0-1,00-1,000-1,00-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-66,7 %0 %0 %-7,69 %5,56 % 172,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)- 133 %0 %0 %-33,3 %16,7 % 150,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 400 %0 %0 %- 200 %100 % 150,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)400 %0 %0 %200 %-50,0 % 125,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,000,1890,189-0,8111,28 257,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-66,7 %-66,7 %-66,7 %-75,0 %-50,0 % 33,3%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 100 %- 100 %0 %- 100 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %100 %20,0 %14,3 %30,8 %16,7 % 45,8%
Maksuvalmius
Quick ratio00,3330,33300,250-
Current ratio00,3330,33300,250-
Rahat ja rahavarat01,001,0001,00-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 100 %-20,0 %-14,3 %-30,8 %-16,7 % 45,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.