Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Concepts & Makers Oy

Y-tunnus 2911442-3 73.11 Mainostoimistojen toiminta Perustettu 2018

Concepts & Makers Oy (Y-tunnus: 2911442-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 73.11 Mainostoimistojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (13,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 21,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 40,5 % ja ROE 49,8 %. Omavaraisuusaste oli 67,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
380 kEUR
+13,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
21,1 %
-1,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 200 kEUR
-37,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,85
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Alakartanontie 7 B 10, Espoo 02360
Verkkosivu
www.conceptsmakers.com
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
17.4.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Päätoimiala
73.11 Mainostoimistojen toiminta
Sijainti
Alakartanontie 7 B 10, Espoo 02360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Concepts & Makers Oy · 73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto221261274335380 13,4%
Bruttokate167189217263280 6,5%
Liiketulos (EBIT)28,034,012,077,080,0 3,9%
Nettotulos25,027,09,0061,064,0 4,9%
Oma pääoma yhteensä13,040,048,0109148 35,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)95,0139156177218 23,2%
Nettovelka-71,0- 106- 131- 146- 200 37,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,7 %13,0 %4,38 %23,0 %21,1 % 8,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)30,8 %29,1 %8,14 %46,2 %40,5 % 12,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)56,8 %102 %20,5 %77,7 %49,8 % 35,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)110 %81,9 %21,6 %92,8 %62,7 % 32,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)25,123,94,8056,453,7 4,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste13,7 %28,4 %30,6 %61,2 %67,6 % 10,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 546 %- 265 %- 273 %- 134 %- 135 % 0,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-2,71 %-7,66 %-12,0 %-23,0 %-33,9 % 47,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,341,391,432,332,85 22,3%
Current ratio1,341,391,432,332,85 22,3%
Rahat ja rahavarat88,0121142146200 37,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)002,6616,30,961 94,1%
Nettokäyttöpääoma %10,4 %13,4 %16,1 %27,5 %34,5 % 25,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.