Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HPJetvac Oy

Y-tunnus 2910233-4 46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta Perustettu 2018

HPJetvac Oy (Y-tunnus: 2910233-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salo. Yritys toimii toimialalla 46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,3 mEUR (16,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,9 % ja ROE 26,8 %. Omavaraisuusaste oli 41,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 341 kEUR
+16,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,77 %
-0,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-60,0 kEUR
-71,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,878
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Myllyojankatu 24a, Salo 24100
Verkkosivu
www.hpjetvac.com
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
16.4.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta
Sijainti
Myllyojankatu 24a, Salo 24100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HPJetvac Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 4851 8091 3912 8683 341 16,5%
Bruttokate213290251430401 6,7%
Liiketulos (EBIT)48,089,0-20,069,059,0 14,5%
Nettotulos36,067,0-25,055,044,0 20,0%
Oma pääoma yhteensä60,012288,0142186 31,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)466707288338453 34,0%
Nettovelka-19,0-37,063,0-35,0-60,0 71,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,23 %4,92 %-1,44 %2,41 %1,77 % 26,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,6 %15,2 %-4,02 %22,0 %14,9 % 32,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)83,7 %73,6 %-23,8 %47,8 %26,8 % 43,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)49,0 %78,4 %-14,5 %42,9 %30,9 % 28,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)29,361,4-31,944,131,0 29,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste12,9 %17,3 %30,3 %41,9 %41,2 % 1,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-31,7 %-30,3 %71,6 %-24,6 %-32,3 % 31,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %23,3 %30,1 %14,5 %4,53 %5,51 % 21,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8030,9360,6400,8110,878 8,3%
Current ratio1,151,221,861,901,76 7,4%
Rahat ja rahavarat60,041,0067,082,0 22,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)57,01016,824,0711,5 182,6%
Nettokäyttöpääoma %3,57 %6,91 %8,63 %5,47 %5,81 % 6,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.