Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Arom-dekor Kemi Oy

Y-tunnus 2908917-6 46.85 Kemikaalien tukkukauppa Perustettu 2018

Arom-dekor Kemi Oy (Y-tunnus: 2908917-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kouvola. Yritys toimii toimialalla 46.85 Kemikaalien tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 20,6 mEUR (12,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,8 % (EBIT 1,2 mEUR) ja nettotulos 0,9 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,0 % ja ROE 56,6 %. Omavaraisuusaste oli 24,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
20 641 kEUR
+12,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,79 %
+0,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
4 203 kEUR
+55,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,711
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Halkotarhantie 1, Kouvola 45120
Verkkosivu
aromdekor.fi/
Henkilöstö
11 (2025)
Perustettu
9.4.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.85 Kemikaalien tukkukauppa
Sijainti
Halkotarhantie 1, Kouvola 45120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Arom-dekor Kemi Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13 33531 59120 30018 36920 641 12,4%
Bruttokate2 1024 1334 7454 7384 723 0,3%
Liiketulos (EBIT)7212 0689071 0331 196 15,8%
Nettotulos6661 482638826938 13,6%
Oma pääoma yhteensä7742 2561 4121 6001 712 7,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4 90112 3896 5906 6177 530 13,8%
Nettovelka1 3705 1341 7942 7044 203 55,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,41 %6,55 %4,47 %5,62 %5,79 % 3,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)18,7 %23,9 %9,58 %15,9 %17,0 % 6,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)151 %97,8 %34,8 %54,8 %56,6 % 3,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)33,4 %36,6 %14,6 %26,9 %23,0 % 14,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3751 444- 138500525 5,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste17,9 %19,3 %23,4 %26,1 %24,0 % 8,0%
Nettovelkaantumisaste (%)177 %228 %127 %169 %246 % 45,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %30,2 %26,8 %24,6 %26,6 %27,7 % 4,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7551,290,7690,7240,711 1,8%
Current ratio1,141,671,171,171,18 0,9%
Rahat ja rahavarat01 53553,000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)72,768,756,065,470,6 8,0%
Nettokäyttöpääoma %3,78 %14,8 %4,12 %4,62 %4,94 % 6,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.