Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuut Oy

Y-tunnus 2902727-4 74.13 Sisustussuunnittelu Perustettu 2018

Kuut Oy (Y-tunnus: 2902727-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 74.13 Sisustussuunnittelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (31,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,6 % ja ROE 21,1 %. Omavaraisuusaste oli 96,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 25,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
68,0 kEUR
-31,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,8 %
-13,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-24,0 kEUR
-4,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
25,0
+22,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tietäjäntie 2 A 212, Espoo 02130
Verkkosivu
www.kuut.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
13.3.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.13 Sisustussuunnittelu
Sijainti
Tietäjäntie 2 A 212, Espoo 02130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuut Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10812566,099,068,0 31,3%
Bruttokate10199,073,010064,0 36,0%
Liiketulos (EBIT)2,00-10,011,025,08,00 68,0%
Nettotulos1,00-11,010,020,06,00 70,0%
Oma pääoma yhteensä18,07,0016,026,031,0 19,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)61,026,030,034,031,0 8,8%
Nettovelka-39,0-7,00-20,0-23,0-24,0 4,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,85 %-8,00 %16,7 %25,3 %11,8 % 53,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,01 %-23,0 %39,3 %78,1 %24,6 % 68,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)5,71 %-88,0 %87,0 %95,2 %21,1 % 77,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)5,41 %-44,4 %71,0 %116 %29,1 % 74,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,97-13,39,5818,23,25 82,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste28,1 %25,0 %51,6 %74,3 %96,9 % 30,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 217 %- 100 %- 125 %-88,5 %-77,4 % 12,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-9,26 %4,80 %-12,1 %-14,1 %-33,8 % 139,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,530,9521,733,0025,0 733,3%
Current ratio1,530,9521,733,0025,0 733,3%
Rahat ja rahavarat56,015,023,023,024,0 4,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,3811,711,114,70 100,0%
Nettokäyttöpääoma %18,5 %-0,800 %16,7 %18,2 %35,3 % 94,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.