Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

X-ray Trainer Oy

Y-tunnus 2896587-5 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta Perustettu 2018

X-ray Trainer Oy (Y-tunnus: 2896587-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (62,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,8 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 51,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
36,0 kEUR
-62,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,56 %
+2,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
100 kEUR
+40,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,55
-6,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuninkaanlahdenkatu 14, Pori 28100
Verkkosivu
www.x-raytrainer.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.2.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta
Sijainti
Kuninkaanlahdenkatu 14, Pori 28100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

X-ray Trainer Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto68,0164097,036,0 62,9%
Bruttokate43,016562,037,012,0 67,6%
Liiketulos (EBIT)4,001,002,003,002,00 33,3%
Nettotulos1,001,001,001,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä123124126127131 3,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)186278247245253 3,3%
Nettovelka-45,040,066,071,0100 40,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,88 %0,610 %0 %3,09 %5,56 % 79,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,34 %0,431 %0,762 %1,22 %0,803 % 34,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,23 %0,810 %0,800 %0,791 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,11 %0,546 %0,895 %1,26 %0,832 % 34,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,240-13,8-18,0-19,5-20,6 5,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste68,7 %44,6 %50,6 %51,8 %51,6 % 0,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-36,6 %32,3 %52,4 %55,9 %76,3 % 36,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-20,6 %65,2 %0 %79,4 %308 % 287,9%
Maksuvalmius
Quick ratio4,261,696,368,171,55 81,0%
Current ratio3,161,696,368,171,55 81,0%
Rahat ja rahavarat78,047,046,041,012,0 70,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)85,9138015,140,6 168,9%
Nettokäyttöpääoma %98,5 %28,0 %0 %44,3 %16,7 % 62,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.