Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

LeLuCo Oy

Y-tunnus 2896156-7 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2018

LeLuCo Oy (Y-tunnus: 2896156-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 6,1 mEUR (19,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 9,3 % (EBIT 0,6 mEUR) ja nettotulos 0,4 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,3 % ja ROE 21,1 %. Omavaraisuusaste oli 60,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6 148 kEUR
-19,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
9,26 %
-3,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 568 kEUR
-37,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,86
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Isokatu 19 B 16, Oulu 90100
Verkkosivu
www.leluco.fi
Henkilöstö
14 (2025)
Perustettu
7.2.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Isokatu 19 B 16, Oulu 90100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

LeLuCo Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5 1905 7289 0057 6356 148 19,5%
Bruttokate1 7571 7363 1343 1212 734 12,4%
Liiketulos (EBIT)1 2891 004937991569 42,6%
Nettotulos1 024794965860421 51,0%
Oma pääoma yhteensä1 1351 2441 7592 1191 880 11,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 8272 6233 7293 5493 100 12,7%
Nettovelka- 620- 193- 120- 412- 568 37,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)24,8 %17,5 %10,4 %13,0 %9,26 % 28,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)97,4 %45,2 %36,9 %27,7 %16,3 % 41,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)121 %66,8 %64,3 %44,4 %21,1 % 52,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)129 %63,9 %57,5 %38,5 %20,6 % 46,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)971666608589182 69,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste62,1 %47,4 %47,2 %59,7 %60,6 % 1,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-54,6 %-15,5 %-6,82 %-19,4 %-30,2 % 55,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-3,99 %12,2 %14,0 %3,20 %2,49 % 22,2%
Maksuvalmius
Quick ratio3,371,681,461,911,86 2,6%
Current ratio3,371,681,461,911,86 2,6%
Rahat ja rahavarat8996807051 1861 067 10,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)45,40035,541,7 17,5%
Nettokäyttöpääoma %20,9 %10,6 %7,14 %12,9 %13,6 % 5,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.