Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Finnmedulla Oy

Y-tunnus 2894972-8 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2018

Finnmedulla Oy (Y-tunnus: 2894972-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (2,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,9 % ja ROE 22,0 %. Omavaraisuusaste oli 79,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
136 kEUR
-2,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,0 %
+1,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-46,0 kEUR
-53,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,07
-1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vekaratie 3 B, Oulu 90410
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
16.2.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Vekaratie 3 B, Oulu 90410
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Finnmedulla Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto100110135139136 2,2%
Bruttokate100110135139136 2,2%
Liiketulos (EBIT)24,02,0011,013,015,0 15,4%
Nettotulos18,01,008,0010,012,0 20,0%
Oma pääoma yhteensä41,039,043,050,059,0 18,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)84,061,054,057,074,0 29,8%
Nettovelka06,00-13,0-30,0-46,0 53,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)24,0 %1,82 %8,15 %9,35 %11,0 % 17,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)31,8 %2,76 %20,9 %23,4 %22,9 % 2,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)54,5 %2,50 %19,5 %21,5 %22,0 % 2,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)34,5 %3,05 %23,5 %27,7 %27,5 % 0,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,0-5,003,515,937,27 22,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste48,2 %63,9 %81,1 %87,7 %79,7 % 9,1%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %15,4 %-30,2 %-60,0 %-78,0 % 30,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %11,0 %8,18 %-2,22 %-16,5 %-22,8 % 38,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,761,413,105,714,07 28,7%
Current ratio1,761,413,105,714,07 28,7%
Rahat ja rahavarat33,013,013,030,046,0 53,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,6516,624,310,52,68 74,5%
Nettokäyttöpääoma %19,0 %8,18 %15,6 %23,7 %33,8 % 42,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.