Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Joogastudio Oulu Oy

Y-tunnus 2890445-8 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus Perustettu 2018

Joogastudio Oulu Oy (Y-tunnus: 2890445-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (1,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 10,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,1 % ja ROE 15,1 %. Omavaraisuusaste oli 92,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
68,0 kEUR
-1,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,3 %
+8,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-49,0 kEUR
-8,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,8
-2,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kairakuja 5 C 13, Oulu 90420
Verkkosivu
www.joogastudio.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.2.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus
Sijainti
Kairakuja 5 C 13, Oulu 90420
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Joogastudio Oulu Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12959,032,069,068,0 1,4%
Bruttokate12254,032,069,067,0 2,9%
Liiketulos (EBIT)32,0-15,02,001,007,00 600,0%
Nettotulos23,0-15,01,001,007,00 600,0%
Oma pääoma yhteensä70,050,047,045,048,0 6,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)83,050,048,048,051,0 6,3%
Nettovelka-57,0-48,0-45,0-45,0-49,0 8,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)24,8 %-25,4 %6,25 %1,45 %10,3 % 610,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)54,4 %-22,6 %4,08 %2,08 %14,1 % 577,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)38,0 %-25,0 %2,06 %2,17 %15,1 % 595,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)68,8 %-24,8 %4,21 %2,20 %15,2 % 590,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)20,6-21,6-2,73-3,452,74 179,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,7 %98,0 %95,9 %93,8 %92,3 % 1,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-81,4 %-96,0 %-95,7 %- 100 %- 102 % 2,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-35,7 %-79,7 %- 134 %-60,9 %-66,2 % 8,7%
Maksuvalmius
Quick ratio8,7549,023,515,712,8 18,5%
Current ratio6,5549,023,515,712,8 18,5%
Rahat ja rahavarat57,048,045,045,049,0 8,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19,8011,410,610,7 0,9%
Nettokäyttöpääoma %26,4 %81,4 %141 %63,8 %69,1 % 8,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.